Žiaci saleziánskej odbornej školy žnú jeden úspech za druhým

(Žilina, 9. mája 2018) - Posledný aprílový víkend sa študenti zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka v Žiline zúčastnili dvoch celoslovenských odborných súťaží. Popredné priečky obsadili mechanici aj stolári.

Takmer 900 žiakov si zmeralo sily v súťaži Autoopravár Junior 2018, ktorú organizuje Cech predajcov a autoservisov SR. Hlavným zámerom súťaže je spropagovať profesie v automobilovom priemysle. V dňoch 25. - 26. apríla sa konalo finále a slávnostné vyhlásenie výsledkov v areáli INCHEBY v Bratislave. Z finálovej dvanástky sa v kategórii mechanik-elektrikár umiestnil na 1. mieste Patrik Franek zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka. V kategórii lakovník 5. miesto získal Štefan Babic.   

 

Koncom apríla sa naši stolári Jakub Katrenčík a Jakub Frolo zúčastnili súťaže SUSO Skill Slovakia v Nitre. Súťaž pozostávala z výroby dreveného botníka a o prvenstvo medzi sebou bojovalo osem družstiev. Po vyhodnotení výrobkov odbornou komisiou skončili žiaci saleziánskej školy na 2. mieste, čím si zabezpečili postup do finále SUSO, ktoré sa bude konať v septembri v Prahe.

Chlapcom gratulujeme k víťazstvu a prajeme veľa šťastia do finále!

Zdroj: www.sos.sdb.sk, www.ta3.com

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.