Mons. Stanislav Zvolenský želá Mons. Feketemu vynikajúce duchovné otcovstvo

(Bratislava 12. februára 2018) – Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský bol spolusvätiteľom biskupa Vladimíra Feketeho v nedeľu 11. februára v Baku v Azerbajdžane. Bolo to splnené prianie Mons. Feketeho, aby jeden zo svätiteľov bol niektorý biskup zo Slovenska. Keďže jeho rodiskom je Chorvátsky Grob, farnosť v bratislavskej arcidiecéze, Mons. Zvolenský prijal toto pozvanie.

Pri tej príležitosti formuloval nasledovné želanie novému biskupovi:
„Otcovi biskupovi Vladimírovi Feketemu prajem, aby bol v sile Božieho Ducha Svätého vynikajúcim duchovným otcom všetkým bratom a sestrám, ktorí sú zverení do jeho pastoračnej starostlivosti, a tiež aby mu Pán daroval dobré zdravie a istotu svojej blízkosti. S radosťou si uvedomujeme, že kňaz salezián, ktorý pochádza z územia Bratislavskej arcidiecézy, dostal dôveru Svätého Otca Františka a bol povolaný na biskupskú službu, a zároveň nezabúdame aj na to, že ide o službu v náročných duchovných podmienkach v krajine, ktorá je väčšinovo moslimská a že nás to zaväzuje uvažovať, ako by sme mohli nového otca biskupa podporovať aj my, jeho krajania.“

rhsdb

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.