V Šaštíne ďakovali za prítomnosť saleziánskej rodiny na Slovensku

(Šaštín, 14. septembra 2017) - V roku 2017 si saleziánska rodina pripomína 93 rokov od príchodu saleziánov na Slovensko. V piatok 8. septembra sa pri tejto príležitosti konala v Šaštíne spomienková ďakovná slávnosť.  

Zároveň bola odhalená a požehnaná pamätná tabuľa na dome, v ktorom v rokoch 1970 – 1982 žili dve sestry saleziánky – Anna Lukáčová a Terézia Vavrovičová. Odhalenie tabule uviedol a celou slávnosťou prítomných sprevádzal páter Martin Lehončák OSPPE. Liturgický obrad požehnania viedol provinciál saleziánov don Jozef Ižold a spomienkovú tabuľu odhalila vikárka provinciálnej predstavenej sr. Monika Skalová.

Za prípravou pamätnej tabule stál ešte bývalý farár v Šaštíne salezián don Jozef Pöstényi ako aj historička Mgr. Ľudmila Machová. Neskôr iniciatívu prevzala pod záštitu komunita pavlínov.

Ďakovanie za prítomnosť saleziánskej charizmy v Šaštíne pokračovalo modlitbou posvätného ruženca v bazilike a slávením svätej omše, ktorej predsedal otec provinciál don Jozef Ižold. V homílii sa všetkým prítomným prihovoril don Peter Lorenc, misionár v Jakutsku.

 www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.