Zomrel salezián Július Obonya (+parte)

(Topoľčany 18. marca 2017) – V piatok 17. marca zomrel v nemocnici v Topoľčanoch salezián kňaz Július Obonya. Svoj život zavŕšil vo veku 70 rokov. Saleziánom bol 41 rokov a 39 rokov bol kňazom.

2017 03 18 zomrel Obonya

Don Obonya sa narodil 31. augusta 1946 v Kolíňanoch, absolvoval Pedagogickú fakultu v Nitre, v roku 1969 nastúpil do zamestnania ako učiteľ v Zlatých Moravciach, kde učil sedem rokov. Medzitým vstúpil do tajného saleziánskeho noviciátu a prvé rehoľné sľuby zložil 31. januára 1976. Kvôli získaniu času pre tajné štúdium teológie sa zamestnal v Topoľčanoch v sklade tamojšieho odevného závodu. Pod vedením dona Andreja Dermeka vyštudoval teológiu, na niektoré prednášky chodieval do seminára do Ostrihomu, alebo do Poľska. Napokon bol v Poľsku v meste Siedlce 6. apríla 1978 vysvätený za kňaza v súkromnej kaplnke biskupa. V roku 1982 sa vrátil do pedagogického zamestnania, vyučoval na Strednom odbornom učilišti v Topoľčanoch. Po roku 1989 pôsobil ako kňaz v Bratislave, vo Veľkej Mači, v Podhoranoch, jeden rok v saleziánskom noviciáte v Szombathely (Maďarsko), a v Michalovciach. Pre zhoršený zdravotný stav potom prešiel do charitného domova v Pezinku, istý čas ešte pôsobil v Bratislave a ostatné roky prežil v Jacovciach.

Odpočinutie večné, daj mu, Pane, a svetlo večné nech mu svieti. Nech odpočíva v pokoji!

2017 03 18 zomrel obonya parte

rhsdb

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.