Trinásta HOPka s bl. Jánom Pavlom II.

(Poprad 13. júla 2012) – Refrénom už trinásteho ročníka hrebeňovky o povolaní, ktorú tradične organizujú saleziáni a novici z Popradu sa stalo heslo nedávno blahorečeného pápeža Jána Pavla II. „Totus tuus“ – „Celý tvoj“.

Pätnásť chlapcov, pochádzajúcich z viacerých slovenských saleziánskych stredísk – od Bratislavy až po Prešov, spolu so saleziánmi z Popradu a Košíc a saleziánskymi novicmi a kandidátmi sa v sobotu, 30. júna vydalo na cestu prírodou Nízkych Tatier. Táto cesta, vrcholiaca na Kráľovej holi, bola však obohatená o momenty, pri ktorých sa účastníci mohli zamyslieť nad svojim povolaním. Ako príklad im slúžil pápež Ján Pavol II. a jeho vlastné svedectvo, v ktorom o svojom povolaní rozpráva ako o „dare a tajomstve“. Tak sa mohli chlapci dozvedieť čo-to o význame povolania, o spôsoboch, akými Boh povoláva, o odpovedi na povolanie, či o dôležitosti duchovného sprevádzania.

Neodmysliteľnou súčasťou HOPky je aj „deň služby“, počas ktorého chlapci nezištne investujú svoje sily, aby tak pomohli tým, ktorí to potrebujú.

Záverečným momentom hrebeňovky bola svätá omša v stredu, 4. júla v kostole v Liptovskej Tepličke. Don Peter Timko neskrýval svoju spokojnosť a zúčastneným chlapcom povedal: „Ak sa do hľadania povolania vložíte tak, ako ste sa vložili do tejto hrebeňovky, som presvedčený, že sa vám podarí ho s Božou pomocou úspešne objaviť.“

120713_hopka.jpg


dh

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.