SALEZIÁNSKE MISIJNÉ DOBROVOĽNÍCTVO

Najdrahší priatelia, ste mladí a vaša mladosť je úlohou. Boh si chce poslúžiť vašimi mladými silami, aby ste sa stali nositeľmi dejín spásy a misionármi jeho radosti. Nalaďte sa na vlnovú dĺžku, ktorá vychádza z Krista! (Ján Pavol II., Rím 1992)

My, saleziáni, v spolupráci s občianskym združením SAVIO, sa na tieto slová Svätého Otca snažíme odpovedať tým, že každoročne pripravujeme a vysielame mladých dobrovoľníkov do rôznych krajín. Sú to veľkodušní mladí ľudia, s otvoreným srdcom, ochotní dať sa do služby práve tým najchudobnejším. Za viac ako 20 rokov mali saleziánski misijní dobrovoľníci zo Slovenska možnosť získať misijnú skúsenosť v krajinách Angola, Azerbajdžan, Haiti, Južný Sudán, Kazachstan, Keňa, Mexiko, Peru, Rusko-Sibír či u nás na Slovensku na Luníku IX. Vyslaniu na misie predchádza poctivá 10-mesačná príprava, pozostávajúca z pravidelných stretnutí raz za mesiac.

 

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.