Prevencia zneužívania a nahlasovanie

Poslaním Saleziánov don Bosca je sprevádzať deti a mladých ľudí cestou života. Preto sa snažíme vytvárať výchovné prostredie, v ktorom sa môžu naši adresáti bezpečne rozvíjať a objavovať svoju hodnotu.

Dlhodobo dbáme o to, aby v našich dielach nedochádzalo nielen k sexuálnemu zneužívaniu, ale ani k žiadnemu typu nevhodného správania. Hoci je prevencia základným pilierom našej činnosti, isté riziko predsa nie je možné úplne vylúčiť.

V našich dielach v oblasti ochrany detí a zraniteľných osôb sa riadime našou internou smernicou.

 

Čo robiť, ak ste sa v saleziánskom diele stretli s prípadom sexuálneho zneužitia?

Ak máte informáciu alebo podozrenie o nevhodnom správaní alebo sexuálnom zneužívaní zo strany saleziána, dobrovoľníka alebo zamestnanca, informujte o tom vedenie provincie, najlepšie na adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

Osoba, ktorá rieši oznámenie o sexuálnom zneužívaní je vikár provinciála Peter Jacko SDB (0904 258 342).

Oznámenie môžete podať aj sprostredkovane, napr. cez Konferenciu biskupov Slovenska.

Ak hrozí ďalšie sexuálne zneužitie maloletej osoby v zmysle zákona 300/2005 Z.z., Trestného zákona Slovenskej republiky § 201, ten, kto sa o tom dozvie, má zabrániť jeho spáchaniu oznámením orgánom Slovenskej republiky, činným v trestnom konaní.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.