Logo 28.GK

2020 28.GK-logo


„Musíme dať absolútnu prioritu saleziánskemu poslaniu pre dnešných mladých, aby sme boli, ako on, ´znakmi a nositeľmi Božej lásky k mladým, najmä tých najchudobnejším´. Táto priorita, či uprednostňovanie dospievajúcich a najnúdznejších mladých dnešného sveta, ktorý je istotne odlišný od sveta minulých desaťročí, objektívne podmieňuje naše poslanie,“ napísal hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime v oficiálnom liste zvolania 28. generálnej kapituly v máji 2018.

S týmito usmerneniami na mysli pripravili v saleziánskom vydavateľstve v Ekvádore logo, ktoré predstavuje paletu saleziánskych diel vo svete. Ak si ho všimneme zľava doprava, zavŕšuje sa náčrtom Baziliky Márie Pomocnice v Turíne, kde sa po 62 rokoch opäť bude konať generálna kapitula.
Logo dynamickým spôsobom načrtáva, že každý duchovný syn dona Bosca má mať tvorivosť, ochotu k službe, pasiu pre prácu s mladými a pasiu úplné sa im venovať.

Uprostred loga možno čítať niektoré črty, ktoré odkazujú na tri témy nadchádzajúcej 28.GK: priorita saleziánskeho poslania medzi mladými, profil saleziána pre dnešných mladých a spoločná práca s laikmi na poslaní a vo formácii.
Logo predstavuje aj niekoľko osôb: mladých, laikov a saleziánov, ktorých za ruku vedie Ježiš, sprevádza saleziánske poslanie a jasne ukazuje, že najdôležitejším prvkom práce je „Daj mi duše“.

Farba svojim tónom poukazuje na dynamizmus poslania, a zároveň je odkazom na Máriu Pomocnicu, ktorá vedie do neba.
Logo má takto pripomínať základnú otázku 28.GK – Akí majú byť saleziáni pre dnešných mladých?

STIAHNUŤ LOGO 28.GK (jpg)

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.