Nech si svet kričí koľko chce, nech kritizuje a šomre na dobro. Vy si to bez znepokojenia vypočujte a v dobrom verne a statočne vytrvajte.
Linky
| Vatikán – Provinciál Uruguaju menovaný za biskupa |
| Správy - Svet | ||||
(ANS, Vatikán 13. decembra 2011) – Pápež Benedikt XVI. vymenoval dona Daniela Sturlu za pomocného biskupa pre arcidiecézu Montevideo v hlavnom meste Uruguaju.Don Daniel Fernando Sturla Berhouet sa narodil 4. júla 1959 v Montevideo, kde aj vstúpil do saleziánskeho noviciátu a 31. januára 1980 zložil prvé rehoľné sľuby. Na Inštitúte Jána XXIII dosiahol bakalaureát z civilného práva a na Inštitúte Michala ruu v Montevideu absolvoval štúdiá výchovných vied. Za kňaza bol vysvätený 21. novembra 1987. Licenciát z teológie dosiahol roku 2006. Pôsobil vo formačných komunitách noviciátu i ponoviciátu uruguajskej provincie, bol direktorom ašpirantátu a neskôr magistrom novicov. Na Inštitúte Jána XXIII bol profesorom cirkevných dejín. Od októbra 2008 bol provinciálom saleziánov a aj predsedom Konferencie vyšších rehoľných predstavených v Uruguaji. Uruguaj, prezidentská republika na juhovýchode Južnej Ameriky, je 3,5 krát väčšia než Slovensko a je to prevažne rovinatá krajina; najvyšší bod je Cerro de la Ánimas (501 m n. m.). Krajina má 3,4 milióna obyvateľov, oficiálnym jazykom je španielčina. Arcibiskupom arcidiecézy Montevideo je tiež salezián Mons. Nicolás Cotugno Fanizzi. Saleziáni v Uruguaji sú prítomní od roku 1881. Aktuálne tvorí provinciu 104 spolubratov, ktorí pracujú v 20 domoch.
Písať komentáre môžu iba registrovaní užívatelia. Prihláste sa, alebo sa registrujte. |
||||





(ANS, Vatikán 13. decembra 2011) – Pápež Benedikt XVI. vymenoval dona Daniela Sturlu za pomocného biskupa pre arcidiecézu Montevideo v hlavnom meste Uruguaju.









