Michal Vojtáš SDB napísal novú knihu o skúsenosti dona Bosca v oratóriu na Valdoccu

(Rím, Taliansko, 20. decembra 2017) - Michal Vojtáš SDB, slovenský salezián, ktorý už desať rokov pôsobí na Fakulte pedagogiky na Saleziánskej pápežskej univerzite v Ríme, vydal novú knihu s názvom Oživenie don Boscovho oratória s podtitulom Saleziánska pastorácia mládeže, líderstvo a inovatívny projektový manažment. Kniha je unikátna v tom, že prepája historické, teoretické a praktické aspekty saleziánskej výchovy. Anglická verzia je oproti talianskej edícii z roku 2015 bohatšia o novú kapitolu a zakladá sa aj na praktických experimentoch posledných rokov.

2017 12 20 Vojtasova kniha2

324 stranová kniha začína opisom rozvoja saleziánskej pastorácie mládeže v období po druhom vatikánskom koncile, v ktorom zmena z rutinnej výchovy smerom ku kritickej pedagogike zameranej na budúcnosť priniesla viaceré risky. Kniha sa sústreďuje hlavne na organizačné aspekty, analyzuje teórie výchovných projektov a ich antropologické paradigmy. Autor sa následne inšpiruje skúsenosťou dona Bosca z oratória na Valdoccu, aby v poslednej kapitole ponúkol inšpirácie a integrálne modely pre saleziánske líderstvo, správu projektov a výchovných diel.

2017 12 20 Vojtasova kniha1

Poznatky, ktoré don Vojtáš nadobudol počas svojho výskumu i písania publikácie už zužitkoval aj na Slovensku, konkrétne na školení o riadení podľa saleziánskej charizmy, ktoré sa konalo koncom novembra na Donovaloch. Pripravili sme o ňom aj krátku reportáž.

 

 

Knihu v anglickom jazyku si môžete zakúpiť tu.

Zdroj: bosco.link
tl

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.