"Drahí spolubratia" - video hlavného predstaveného na október 2017

(Rím, Taliansko, 19. októbra 2017) - "Moji drahí priatelia, toto sú časy nádeje, nie sťažností," s týmto pozitívnym pohľadom na súčasnosť a budúcnosť posiela hlavný predstavený don Ángel Fernández Artime animačnú správu všetkým saleziánom a saleziánskej rodine na celom svete prostredníctvom nového videa zo série Drahí spolubratia.

Dôvodov pre nádej, ktorú don Artime vidí pre kongregáciu a pre tých, ktorí zdieľajú charizmu dona Bosca, je mnoho. Po prvé je to misionárske povolanie saleziánov a Dcér Márie Pomocnice kresťanov zo 148. misijnej výpravy, ktorí podľa príkladu Giovanniho Cagliera a mnohých ďalších významných misionárskych predchodcov, prijali misionársky kríž v Bazilike Panny Márie Pomocnice v Turíne.

Je tu tiež svieža vitalita "nádherného týždňa, hlbokého, duchovného", prežitého a zažitého so saleziánmi provinciálmi, ktorí sa stretli na svojom hodnotení v polovici výkonu úradu vo svojich provinciách, a zdieľali spoločne radosti aj ťažkosti. Zúčastnili sa ho aj slovenský provinciál Jozef Ižold SDB a ukrajinský provinciál Karol Maník SDB.

Nakoniec je tu tiež veľká spokojnosť a vďačnosť za prepustenie dona Toma Uzhunnalila, oslobodeného po 18 mesiacoch v zajatí.

Z týchto dôvodov, začínajúc od dona Bosca, "Božieho muža", ktorý "žil s veľkou nádejou", pozýva hlavný predstavený všetkých svojich drahých spolubratov, aby žili s hlbokou vierou: "Nech vás malé veci, ktoré každý z nás zažíva v bežnom živote, neodvedú od toho, aby ste videli, ako Pán neustáva v opravidvej a veľkej láske k nám."

 

 

ANS, tl

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.