Slovenská provincia sestier saleziánok otvorila komunitu v Baku

(Azerbajdžan, Baku, 20. septembra 2017) - Na sviatok Sedembolestnej Panny Márie otvorili saleziánky v Azerbajdžane novú komunitu. Popri sestrách Matky Terezy sú druhou ženskou rehoľou, ktorá v krajine pôsobí.

Dvojročná prítomnosť sestier Andrey Mladošovej a Slávky Butkovej v hlavnom meste Baku ukázala, že je dôležité posilniť ju o ďalšiu sestru. Treťou misionárkou sa stala Martina Alaxová, ktorá 1. septembra tohto roku zložila večné sľuby v Inštitúte FMA. S počtom troch sestier sa tak mohla zriadiť nová komunita.

Komunitu slávnostne otvorila vikárka provinciálnej predstavenej sr. Monika Skalová. Odporučila sestrám mať čas na osobnú i komunitnú modlitbu, čas pre osobnú radosť každý deň a čas na seba navzájom. „Posilnením spoločenstva sa vám ľahšie pôjde medzi ľudí s inou kultúrou, iným náboženstvom, inými tradíciami,“ povedala vikárka. Na záver odovzdala symbolicky kľúč predstavenej novej komunity sr. Slávke Butkovej.

Sestry saleziánky prišli do Baku na pozvanie apoštolského prefekta Vladimíra Feketeho SDB, ktorý je zároveň predstaveným komunity saleziánov. Tí pôsobia v krajine už 17 rokov.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.