„Stále som sa modlil“, povedal don Uzhunnalil pri stretnutí s novinármi

(Vatikán, 19. septembra 2017) – Z 18-mesačného väznenia islamistami vyšiel so stratou 30 kilogramov, fyzicky zoslabnutý, ale duchovne silný a s čistou mysľou. 57-ročný indický salezián don Thomas Uzhunnalil sa po svojom oslobodení stretol s novinármi na pôde Centra Salesianum v Ríme.

„Stále som sa modlil,“ povedal otec Tom, „za všetkých, za pápeža, za zavraždené sestry, za rodinu, za tých, o ktorých som vedel, že sa modlia za mňa, aj za únoscov“. „Nikdy so mnou nezaobchádzali zle,“ dodal salezián, „únoscovia mi dokonca dali lieky, ktoré som potreboval na cukrovku. Vďaka 230 tabletkám, ktoré som dostal k dispozícii, som mohol počítať dni, ktoré plynuli“.

Indický kňaz ďalej novinárom povedal, že v zajatí mohol pri sebe mať Eucharistiu, lebo únoscovia pri útoku so sebou z kaplnky odniesli aj svätostánok. Rehoľník tiež prezradil, že počas osemnástich mesiacov ho trikrát premiestnili na iné miesto, aby nevedel, kde sa nachádza.

Na otázku, aký bol podľa otca Uzhunnalila dôvod únosu, médiám odpovedal: „Neviem, azda pre to, aby tým získali peniaze. Existuje veľa skupín, ktoré robia podobné veci kvôli peniazom. Alebo preto, že som Ind. Skutočne neviem“. Novinárov tiež zaujímalo, či sa ho moslimskí únoscovia snažili obrátiť na islam. Otec Tom rázne odpovedal, že nie, nikdy.

Na záver tlačovej konferencie saleziánsky kňaz vyjadril túžbu stretnúť sa s matkou predstavenou Misionárok lásky a poďakoval sa Bohu za to, že sa vždy o neho staral. Opäť zopakoval, že by rád pokračoval v službe Bohu a bol poslušný jeho vôli.

O podrobnostiach ohľadom prepustenia dona Uzhunnalila sa na stretnutí nehovorilo. „Nepoznáme ich,“ vysvetlil hlavný predstavený saleziánov don Ángel Fernández Artime. „Je isté, že oslobodenie a prevoz sa udiali cez humanitárneho operátora, v komunikácii a spojení s Ománskym sultanátom“, dodal don Artime.

Zdroj a FOTO: sk.radiovaticana.va

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.