Salezián Tom Uzhunnalil je na slobode

(Bangalúr, India, 12. septembra 2017) - Salezián misionár pôvodom z Indie, don Thomas Uzhunnalil, ktorého zajali pred viac ako 18 mesiacmi v Jemene, je na slobode. Podľa indických médií, ktoré oznámili túto správu, sa salezián momentálne nachádza v meste Maskat v Ománe. Oficiálne to na sociálnej sieti Twitter potvrdila aj Sushma Swaraj, indická ministerka zahraničných vecí.

Don Uzhunnalil bol unesený skupinou ozbrojených mužov 4. marca 2016 počas útoku na dom Misionárok lásky v meste Aden v Jemene, počas ktorého zomrelo 16 ľudí vrátane 4 zasvätených.

2017 09 12 ANS Tom

AKTUALIZÁCIA (13. 9. 2017): "Don Tom Uzhunnalil je práve na ceste do Ríma, kde bude v saleziánskej komunite kvôli lekárskym prehliadkam a starostlivosti. S nesmiernou radosťou a veľkým dojatím ďakujeme Bohu a všetkým, ktorí spolupracovali na jeho prepustení," uviedol vikár hlavného predstaveného don Francesco Cereda.

ANS, tl

Foto: Manorama Online, ANS

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.