V 143. misijnej výprave sú aj traja Slováci

(Bratislava 13. septembra 2012) - Od 6. septembra prebieha v Ríme mesačný kurz pre misionárov 143. Saleziánskej misijnej výpravy. Cieľom formačného kurzu je poskytnúť novým misionárom nástroje a nevyhnutné postoje k tomu, aby účinne vychovávali a evanjelizovali v krajinách určenia, so špeciálnou pozornosťou na mladých.
 
Náplňou kurzu, ktorý vedie hlavný radca pre misie don Václav Klement, sú rôzne workshopy na misijné témy, ale aj momenty bratského zdieľania a oboznámovania sa so saleziánskou misijnou otázkou.
 
Počet budúcich misionárov je 45: vačšinou postnovici (saleziáni s dočasnými sľubmi), ktorých je 22; koadjútorov – saleziánov bratov je 6 a 17 kňazov. Najviac misionárov je z Ázie, hlavne z Vietnamu a Indie.
 
Medzi účastníkmi kurzu sú aj traja slovenskí saleziáni: koadjútor Peter Červeň pracujúci v Azerbajdžane (momentálne študuje v Turíne), kňaz Marián Ondriaš, ktorý už teraz pracuje v saleziánskej misii medzi rómami na Luniku IX v Košiciah, a kňaz Peter Pagáč, ktorý je určený do Londýna.
 
Okrem týchto spolubratov je tam prítomný aj salezián Jerald David, pochádzajúci z Indie, ktorý sa prihlásil na misiu patriacu pod Slovenskú provincii v Jakutsku na Sibíri. Formačný kurz pre misionárov vyvrcholi v 30. septembra v Turíne odovzdaním saleziánskych misijných krížov.
 
120913_misie2.jpg
Zľava: don Marián Ondriáš, don Jerald David, don Václav Klement – hlavný radca pre misie, Peter Červeň
 
120913_misie1.jpg
Don Peter Pagáč, don Václav Klement
 
 
Spracoval Peter Jacko SDB
©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.