Saleziáni si v Šaštíne pripomenuli 96. výročie príchodu na Slovensko

(Šaštín, 10. septembra 2020) – Práve tu 8. septembra 1924 prevzali miestnu faru i pútnický Chrám Panny Márie Sedembolestnej dvaja saleziáni – don Viliam Vagač a don Jozef Bokor. Ďakovnú svätú omšu v Kostole svätého Jána Bosca celebroval provinciál saleziánov na Slovensku don Peter Timko.

„Je to veľký dar. Človek si uvedomuje aj tú zodpovednosť, aj tú radosť, aj tú veľkú milosť, ktorú Slovensko aj my sme dostali v saleziánskej charizme. A pre mňa je to aj také veľmi emotívne vnímať, že oni tú zodpovednosť vládli a teraz je to na nás,“ povedal provinciál.

Na rodinnú slávnosť vďačnosti prišiel i salezián Pavol Seman z komunity na Miletičovej v Bratislave. „Čo mňa zaujalo na svätej omši v príhovore otca provinciála, bolo práve to, že narodeniny Panny Márie, to je 8. september, je navždy spätý aj s narodením saleziánskej charizmy na Slovensku, keď práve v tento deň teda prišli prví saleziáni,“ uviedol.

Don Michal Vojtáš, momentálne pôsobiaci v Ríme, vnímal najmä skryté línie v historickom procese pôsobenia saleziánov na Slovensku. „Bolo to také pekné zamyslenie sa nad dejinami, ako postupne Duch Svätý všetky tie nite pretkáva,“ dodal.

Po svätej omši na miestnom cintoríne spoločne ďakovali a modlili sa pri hroboch saleziánov.


Zdroj: Rádio Lumen
Foto: Michal Vojtáš SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.