Púť na Mariánsku horu preverila kondičku animátorov z Bardejova

(Bardejov, 21. júla 2020) – Aj tohtoročné leto začali mladí z Bardejova tradičnou púťou do Levoče. Pútnici v sprievode saleziánov stretávali rôznych ľudí, ktorí ich počas cesty povzbudzovali. Avšak boli aj chvíle, kedy pršalo a aj tí najzdatnejší museli spomaliť, pretože všade bolo blato.

Každé ráno a večer sprevádzali mladých modlitby inšpirované exhortáciou pápeža Františka – Christus Vivit. Ich hlavnou myšlienkou bolo naučiť sa sústrediť na prítomný okamih a dôverovať Bohu v každej situácii. „Na druhý deň putovania večer, keď sme pozerali predpoveď počasia, ukazovalo nám celodenné búrky a nevedeli sme, či vôbec budeme pokračovať. No išli sme spať s dôverou, že sa to nejako vyrieši. Búrka nás síce zastihla, ale vôbec nie taká strašná, ako sa to zdalo v predpovediach. Dôverovali sme Bohu a kráčali za našou Mamkou v každom počasí, keď sme vládali a aj keď nie; rozprávali sme sa, modlili sa za vás a spievali si,“ opísala cestu jej účastníčka.

Spotení a šťastní animátori zakončili svoju púť na Mariánskej hore. Všetkým, ktorí ich sprevádzali svojimi modlitbami posielajú jedno veľké – ďakujem.

Zdroj: pobavi.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.