Máme toho veľa spoločného, a pritom máme aj svoje odlišnosti

(Bratislava, 17. júla 2020) – Vydavateľstvo DON BOSCO prináša brožúrku s názvom Gréckokatolíci. Spoznajme východný obrad. Na 40 stranách ponúka autor, gréckokatolícky kňaz Rastislav Čižik, širšie predstavenie Gréckokatolíckej cirkvi.

Ukážka z knihy:

„Pri zoznamovaní sa s ľuďmi občas zažívam zaujímavú situáciu. Keď príde reč na náboženskú príslušnosť a vyjde najavo, že som gréckokatolík, obyčajne nasleduje reakcia druhej strany: „Aha. A ja som katolík.“ Ako horlivý začiatočník som sa kedysi hneď pustil do vysvetľovania, že gréckokatolík je ´tiež katolík´ a sme vlastne jedna veľká pestrá rodina. Máme toho veľa spoločného, a pritom máme aj svoje odlišnosti. Takmer nikdy mi však nestačil priestor, aby som tému vyčerpal. Skôr išlo o fragmenty, z ktorých možno vynikol najmä rímsky pápež ako spoločná viditeľná hlava Cirkvi či ženatí kňazi ako často skloňovaný ´benefit vý(c)hodného obradu´,“ vysvetľuje v brožúrke autor.

Brožúrku z edície Viera do vrecka je možné objednať si na donbosco.sk.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.