Oratko online pokračuje aj v lete

(Bratislava, 25. júna 2020) – V marci 2020 vytvoril saleziánsky pastoračný tím spolu s dobrovoľníkmi projekt Oratko online. Za svoje pôsobenie si oratko obľúbilo niekoľko tisíc fanúšikov na Facebooku a Instagrame, ktorí ho dennodenne sledujú.

V čase najväčšej pandémie spôsobenej KORONA vírusom, ktorá zasiahla Slovensko v marci tohto roka, vstúpili saleziánski mladí intenzívne do online sveta. Na sociálnych sieťach pre nich denne pribúdal bohatý program s duchovným, náučným, ale aj zábavným obsahom. Od ranných rozcvičiek či zamyslení, cez obedné myšlienky až po večerné sv. omše a slovká na dobrú noc.
S postupným uvoľňovaním opatrení a nariadení vlády SR, sa menil aj denný program oratka, ktorý uberal na intenzite. Z pôvodných deviatich častí sa zmierňoval, menil a momentálne program tvoria štyri vstupy. Ranné zamyslenie, Škôlka u sestry Nany, večerný program (Čajovňa live, relácia Viera do vrecka, nahrané spomienky dona Bosca, výzva) a večerné slovko. Všetko, čo bolo doteraz odvysielané na Facebooku @oratkoonline nájdete v knižnici videí, roztriedené podľa jednotlivých vstupov.

S blížiacimi sa letnými prázdninami a podujatiami, ktoré sa vo všetkých strediskách konajú, organizátori prichádzajú opäť so zmenou. Pravidelným denným príspevkom ostanú ranné zamyslenia. Ostatné časti programu sa objavia len raz či dvakrát týždenne.

Ako bude Oratko online vyzerať po letných prázdninách vás budeme informovať.

Začiatkom júna organizátori pozvali všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa podieľali na tvorbe tohto projektu do Bratislavy na spoločnú ďakovnú grilovačku. Nie všetci dobrovoľníci sa jej mohli zúčastniť, nakoľko pomáhali mladí z celého Slovenska. Touto cestou sa teda organizátori chcú znovu všetkým poďakovať.

Informovala: Terézia Piknová

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.