Niektoré obrazy z dielne saleziánok už majú svojich majiteľov

(Bratislava, 27. mája 2020) – Čo vznikne, ak spojíte obrazy, históriu, farníkov, záhradu a kávu? Záhradná galéria. Saleziánky sa kvôli pandémii koronavírusu rozhodli osláviť sviatok Panny Márie Pomocnice a 80 rokov ich prítomnosti na Slovensku aj takýmto kreatívnym spôsobom.

Vďaka podpore miestnych verbistov sa v nedeľu 24. mája stretli vo farskej záhrade na Daliborovom námestí v Petržalke rodiny, mladí aj saleziáni. Prilákali ich jedinečné obrazy sr. Andrey Miklovičovej FMA, ktoré vyjadrujú rôzne aspekty histórie a prítomnosti našich saleziánok. Nechýbali nápadité ručne robené sviece sr. Lenky Pukajovej FMA, ktoré obdivovali malí aj veľkí.

„Bola to pre mňa oslava stretnutí po dlhom čase – aj keď ešte stále „pod rúškom rúška“. Veľmi ma potešili priateľské tváre, ktoré nás prišli podporiť... Najväčšou poctou pre mňa bolo, keď rodičia deťom brali moje obrázky do detských izieb. Tým, že som saleziánka, to pre mňa znamená možnosť tichého sprevádzania detí, aj keď nie som s nimi. A to je vzhľadom na moje povolanie viac, ako keby sa moje dielo ocitlo vo veľkej galérii,“ podelila sa so svojimi dojmami sr. Andrea.

Viaceré obrazy a sviece už majú svojich nových majiteľov. Z ostatných si ešte môžete vybrať na webovej stránke salezianky80.blogspot.com.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.