Chlapci dali do malej halovej KAMY v Bratislave celé srdce

(Bratislava, 29. novembra 2019) – V bratislavskom saleziánskom stredisku na Mamateyovej sa 22. – 23. novembra stretli mladí futbalisti zo západného Slovenska. O putovný pohár malej halovej KAMY zabojovalo deväť tímov.

Športový turnaj uviedla piatková otváracia ceremónia, počas ktorej sa chlapci oboznámili s pravidlami, bodovaním a vylosovali si skupiny. Úvodné skupinové zápasy vystriedala krátka duchovná obnova a viacerí mladí využili aj možnosť sviatosti zmierenia. Po slávení svätej omše bolo športové zápolenie opäť v plnom prúde.

„Špeciálne napínavé boli zápasy medzi Miletičkou a Žilinou, Dubnicou a Námestovom alebo domácim výberom z Mamateyky a hostiteľmi nedávnej Akcie Animátor Banskou Bystricou, ktoré skončili jednogólovým rozdielom alebo dokonca remízou. V rebríčku atraktivity však suverénne všetky doterajšie zápasy predbehol ten, v ktorom si sily zmerali Miletička a Banská Bystrica. Po prvom polčase Banskobystričania vyhrávali rozdielom 3 gólov, to sa ale nepozdávalo Bratislavčanom, ktorí do zápasu naozaj vložili srdce a aj vďaka 2 gólom Matúša Dujniča zápas doviedli do remízového stavu 3:3 a tým si zaistili cenný bod,“ zhodnotil priebeh turnaja miestny animátor.

Večerný program odštartovala netradične diskusia s Timotejom Zahumenským. Banskobystrický rodák zo Sásovej, ktorý to mal k saleziánom len pár krokov, sa pravidelne zúčastňoval turnajov KAMY. Mladým futbalistom ponúkol svoje skúsenosti a odovzdal im pár cenných rád do budúcnosti. V súčasnosti pôsobí ako profesionálny futbalista v tíme FC Spartak Trnava. Program pokračoval športovými aktivitami, počas ktorých chlapci zabojovali o atraktívne ceny, ako výhľad z bratislavského UFA alebo návšteva Laser Arény.

Sobota patrila naplno semifinálovým zápasom. Po svätej omši začal zápas o 3. miesto, v ktorom Dolný Kubín podľahol Trnave. Na prvé miesto zaútočili domáca Mamateyka a Námestovo. Heslo turnaja „Daj do toho srdce!“ do bodky naplnil zranený brankár Mamateyky, ktorý po ošetrenom zranení, napriek veľkej bolesti, nastúpil so slovami - Dávam do toho srdce! - aj na druhý polčas finále. Z napínavého a emotívneho duelu vyšla nakoniec víťazne Mamateyka.

Celkové poradie:

1. MAMATEYKA
2. NÁMESTOVO
3. TRNAVA
4. DOLNÝ KUBÍN
5. BANSKÁ BYSTRICA
6. BRATISLAVA - MILETIČOVA
7. DUBNICA NAD VÁHOM
8. ŽILINA
9. KAPLNA

Informoval: Juraj Dyttert, Martin Dyttert, Lukáš Tuhý

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.