Miništranti dali vo Vajnoroch bodku za prázdninami (+video)

(Vajnory, 12. septembra 2019) - V sobotu 7. septembra sa v rodisku dona Titusa Zemana - vo Vajnoroch zúčastnilo okolo sto miništrantov a päť kňazov Miništrantskej bodky za prázdninami. Chlapci prišli z okolitých farností, ale aj z Oravy, Prievidze či iných krajov.

"Don Titus Zeman dvadsať rokov miništroval v týchto priestoroch, a potom sa aj venoval miništrantom. Dokonca, keď už oratóriá boli zrušené, tak to nevzdával a pracoval s nimi, keď bol prepustený z väzenia. Preto vznikla myšlienka, aby sa bodka za prázdninami, pre chlapcov miništrantov z diecézy, konala práve tu," povedal don Luscoň.

Súčasťou programu bola prednáška na tému Titus a miništranti, svätá omša, možnosť sviatosti zmierenia či zábavné súťaže pod názvom Hej ty, prekroč svoje hranice. Miništranti sa podľa vzoru dona Titusa Zemana snažili prekonávať sami seba. Medzi súťažné disciplíny patrilo zatĺkanie klincov, pľuvanie fazule do diaľky, chodenie na chodúľoch či udržanie dvojkilových činiek s rozpaženými rukami.

Reportáž TV LUX o akcii nájdete na tomto linku https://www.tkkbs.sk/video/mp4/1568191943.mp4 .

Informoval: Jozef Luscoň SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.