Námestovčania objavovali svätcov jednotlivých kontinentov

(Námestovo, 2. septembra 2019) - „Objav svety, kde sú svätí!" bola téma tohtoročného saleziánskeho prímestského tábora v Námestove. Počas piatich dní spoznávalo vyše 100 detí spolu so 40 animátormi jednotlivé kontinenty a odkrývali posolstvá ich svätcov.

„Každý kontinent má svojho typického svätca. Napríklad v Austrálii je jediná svätá Mary MacKillopová, pre Afriku sme si vybrali svätú Bakhitu alebo pre kontinent Ameriky priamo Indiánku Katarínu Tekakwithu. Cez týchto svätcov sme chceli mladým ukázať, že sa dá byť svätcom všade. Keď nám v živote nepôjde o svätosť, tak sme žili zbytočne," povedal salezián don Peter Roth, jeden z organizátorov tábora.

Súčasťou bohatého táborového programu bol aj výlet do Dolného Kubína či túra na Rio de Klin, kde sa nachádza monumentálna socha Ježiša Krista, ktorá je kópiou slávnej brazílskej sochy v Rio de Janeiro. Nechýbali aktivity ako kúpanie, tvorivé dielne, športové úlohy, tanec či veľká mestská hra. Bodovanie dopadlo veľmi tesne, čo podľa organizátorov svedčí o usilovnosti a oddanosti detí.

„Som rada, že som mohla spoznať takých svätých, o ktorých som nevedela a že boli takí odvážni. Mohli by sme aj my byť takí," zhodnotila tábor mladá účastníčka.

Zdroj: www.sdbno.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.