Exallievy z celého Slovenska sa prvýkrát stretli

(Dubnica nad Váhom, 27. augusta 2019) - V Dubnici nad Váhom sa 9. - 11. augusta uskutočnilo historicky prvé spoločné stretnutie exalliev FMA. Keďže exallievy svoje povolanie žijú naplno najmä vo svojich rodinách, nemohli pri tom chýbať.

V piatok mali exallievy priestor na vzájomné spoznávanie sa a rozhovory. Sobotu začali spoločnou svätou omšou v kaplnke u sestier saleziánok, ktorú celebroval don Pavol Piatrov. Potom sa rodinky vybrali na horu Butkov, najmladšie pútnické miesto na Slovensku, kde sa nachádza skalné sanktuárium Božieho milosrdenstva s pamätníkom sv. Jána Pavla II. Po ceste sa pomodlili krížovú cestu sr. Faustíny a po príchode si dali zaslúžený obed, ktorý si sami vyniesli a opiekli, z čoho mali najväčšiu radosť deti.

Po obede sa rodinky pustili do pátrania po poklade. Spoločne s najmladšími členmi spoznávali životy svätcov saleziánskej rodiny a vďaka nim našli poklad tohtoročnej strenny „Svätosť je aj pre teba“.

Po návrate z výletu pokračovali exallievy v rozhovoroch. Obohatili sa vzájomnými skúsenosťami zo života v jednotlivých strediskách a hľadali možnosti, ako dať priestor novým členkám. Stretnutie zakončili v nedeľu svätou omšou vo farskom kostole svätého Jakuba a spoločným obedom.

„Lúčili sme sa spokojné, naplnené prijatím, rodinnosťou a saleziánskym duchom s prianím ďalšieho stretnutia. Krásne na celom stretnutí bolo aj to, že práve v nedeľu 11. augusta má narodeniny tá, ktorá nás, všetky exallievy v strediskách, dala dokopy a práve túto nedeľu mohla byť aj ona prítomná na prvom spoločnom stretnutí exalliev FMA z celého Slovenska. Aj touto cestou ďakujeme Márii za dar, ktorý v nej máme a že nám pomáha rásť a upevňovať sa v našom povolaní.“

Slovenské exallievy FMA v súčasnosti pôsobia v troch strediskách. Najstaršie stredisko vzniklo v Humennom v roku 2004, v roku 2011 sa k nemu pridalo stredisko v Dubnici nad Váhom a doteraz posledné stredisko vzniklo v Trnave. Každé má okolo 30 členov.

Zdroj: saldub.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.