Prečítajte si letné vydanie Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 19. júla 2019) - V minulom roku prevzal úlohu provinciálneho koordinátora Združenia saleziánov spolupracovníkov (ASC). O svojom živote, o tom, ako sa dostal k saleziánom spolupracovníkom a čo toto združenie plánuje v najbližšom období, prezradí Peter Kvas v aktuálnom vydaní dvojmesačníka Don Bosco dnes.

Tento rok sa uskutočnili dve zasadnutia provinciálnej kapituly slovenských saleziánov. Delegáti kapituly sa venovali témam ako priorita poslania k mladým, profil dnešného saleziána či účasť saleziánov a laikov na spoločnom poslaní. Ako hodnotí kapitulu provinciál saleziánov don Jozef Ižold sa dočítate v rubrike rozhovor.

Alenky, Johanky, modelky, očarujúce a vyvolené. Do týchto piatich etáp rozdelili tvorcovia saleziánskeho výchovného programu Cesty zrenia dozrievanie dievčat. Ako prebiehajú jednotlivé etapy a čo potrebujú počas nich dievčatá dostať, prezradia v rubrike výchova.

Tento rok vydávame už 50-ty ročník nášho časopisu. V januári 1930 vyšlo na Slovensku prvé číslo s názvom Don Bosko. Časopis saleziánskych spolupracovníkov a dobrodincov, ako znel podtitul, sa v roku 1937 premenoval na Saleziánske zvesti a vychádzal až do začiatku roku 1949. Obnovený ako Don Bosco dnes začal opäť vychádzať v roku 1990. Aké články prinieslo prvé číslo, kde sídlila pôvodná redakcia a mnoho ďalších zaujímavostí sa dočítate v rubrike história.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.