Čo sa dievčatá naučili od Miriam, Mojžišovej sestry?

(Bratislava, 9. júla 2019) - Mopslík, mačiatka, hladkanie hada, vozenie na koni, mestská hra v Pezinku, vodné hry, hranie scénok, táborová hymna, tance, vyrábanie hudobných nástrojov a skvelé animátorky. To je výpočet najkrajších táborových zážitkov takmer štyridsiatky dievčat, ktoré prežili prvý prázdninový týždeň na dennom tábore u saleziánok v Bratislave.

Hlavnou témou tábora bola myšlienka "Som milovaná Božia dcéra". Miriam, Mojžišova sestra, sprevádzala každý deň svojím príbehom 38 dievčat a 14 animátoriek. Učili sa od nej, ako mať radosť z ľudí, ktorí nás obklopujú, ako využívať svoje talenty, vedieť sa tešiť aj v ťažkostiach, priznať si chybu a najmä zažili pocit, že sú milované.

Dievčatá trávili svoje prázdniny aktívne na čerstvom vzduchu – vo Vodárenskej záhrade, na kúpalisku, v zámockom parku, na farme v Kráľovej nad Váhom či v Sade Janka Kráľa. Aktivity boli pestré, zamerané na integrálnu výchovu detí a vybraté tak, aby zaujali staršie aj mladšie deti. Veľký úspech mala táborová hymna, na ktorú si dievčatá vymysleli ukazovačku.

Účastníčky tábora boli rozdelené do piatich skupín. Počas piatich dní sa učili spolupracovať navzájom, myslieť na druhých, komunikovať, vychádzať zo seba, prekonávať svoje obavy. V rámci pravidelnej reflexie hodnotili, ako sa im darilo napredovať. Neporovnávali sa s inými skupinami, ale so svojim potenciálom. Každý deň doplnili niekoľko kúskov mozaiky do veľkého obrazu a v piatok mohli vidieť, ako spoločne vytvorili niečo krásne. Animátorky sa zasa učili viesť skupinu detí a organizovať program. Každý deň svojím nadšením a obetavým prístupom vytvárali medzi dievčatami radostnú atmosféru.

„Veľmi pekne ďakujeme za obohacujúci týždeň pre našu dcéru. Obdivujeme kreativitu, lásku a trpezlivosť, ktorú máte. A tá hymna bola absolútne dokonalá!“ napísala po skončení tábora jedna z mamičiek.

Ako hodnotia tábor organizátori? "Veríme, že päť dní s Miriam posilnilo v dievčatách zdravé sebavedomie a sebaúctu. Pripomínať im to bude iste aj táborové tričko a spomienka na záverečný ceremoniál, v ktorom si každá zažila svoju 'minútu slávy'“.

Zdroj: www.laura-mladez.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.