Prečítajte si aktuálne Don Bosco dnes na webe

(Bratislava, 24. mája 2019) - Z čoho žije mladý salezián v oratóriu, ako a prečo ide dokopy chudoba a podnikanie, na čo všetko dávajú a odkiaľ berú saleziáni peniaze, ako riešia transparentnosť? Dozviete sa v  časopise Don Bosco dnes.

Kde sa nachádzajú mladí, čo nimi hýbe, ktorým smerom potrebujú ísť a čo by mali zakúsiť? Odpovede na tieto otázky sa pokúsil zosystematizovať saleziánsky výchovný program s názvom Cesty zrenia. V rubrike výchova sa s nami jeho spolutvorcovia podelia o päť etáp, ako rastú chlapci.

Prvým mučeníkom kňazom tohto roka sa stal salezián misionár v africkej krajine Burkina Faso. Don Antonio César Fernández bol zastrelený počas cesty, keď sa vracal z provinciálnej kapituly do komunity. O svoju osobnú spomienku na neho sa v rubrike svedectvo podelil slovenský salezián don František Polák, ktorý žije v Mullhouse vo Francúzsku a ktorý s ním prežil v komunite v Afrike niekoľko rokov.

Dcéry Márie Pomocnice na Slovensku budú v roku 2020 oslavovať svoje významné jubileum – 80. výročie príchodu na Slovensko. O ich začiatkoch, strastiplnom putovaní, dobrodružnej ilegalite až po pôsobenie v súčasnosti sa dočítate v rubrike história.
 
Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.