Festival Lumen: Headlinerom je Hillsong Young & Free

(Trnava, 22. mája 2019) - Austrálska worshipová skupina Hillsong Young & Free bude headlinerom 27. ročníka Festivalu Lumen. Na Trojičnom námestí v Trnave vystúpia 7. – 8. júna 2019 zvučné mená z Ameriky, Británie aj gospelové hviezdy zo Slovenska. Organizátori postupne kompletizujú program.

Ponuka najväčšieho gospelového festivalu v strednej Európe je aj tento rok bohatá na kvalitné hudobné vystúpenia, ako aj duchovný program. Na trnavskom Trojičnom námestí si budú môcť účastníci zadarmo vychutnať maďarskú päťčlennú chlapčenskú formáciu Altarive i mladučkú gospelovú speváčku z USA Riley Clemmons. Pódium ovládne aj waleský huslista žijúci na Slovensku James Evans s projektom Gospel Fest. Pred najočakávanejším vystúpením gospelovej elity Hillsong Young & Free sa predstavia aj Social Beingz z Veľkej Británie.

Zo slovenských interpretov sa festivaloví nadšenci môžu tešiť na známe mená z minulých ročníkov: speváčku Janais, projekt Godzone, Bystrík bandu a novinkou bude vokálno-inštrumentálne hudobné teleso BL-Gospel aj cimbalová ľudová hudba Fidli Canti. Piatkovú Worship night povedú Lámačské chvály a kapela ESPÉ.

Počas sobotného dopoludnia budú môcť účastníci využiť ponuku workshopov a prednášok v platenej XL zóne. Súčasťou bude talkshow Rýdzo slovenské či napríklad tanečný workshop. Popoludní zavíta do Trnavy herec Michal Kubovčík so svojím jedinečným hudobným projektom Baštrng známym z kanála YouTube vďaka originálnym prvkom stand-upu, scénok alebo animácie, ktoré približujú diela slovenskej literatúry.

Nabité dva dni odštartuje v piatok 7. júna popoludní svätá omša v kostole františkánov. Návštevníkom festivalu bude po celý čas k dispozícii Rehoľná kaviareň, detský kútik aj Služba ucha. Pre mladých i pre rodiny s deťmi poslúži na oddych, hry a zábavu aj DOMKA stan, priestor pre stretnutia saleziánskej rodiny. Na záverečnej omši v sobotu 8. júna neskoro večer v katedrále zakončí festival kapela Spektrum. Trojičné námestie, mestská hala, radnica, Mariánska sála, Kino Hviezda, Stejdžík na nádvorí aj priestory kostolov budú dejiskami duchovne aj kultúrne pestrého programu Festivalu Lumen, ktorý už po 27.-krát organizuje Združenie saleziánskej mládeže DOMKA spolu so saleziánmi dona Bosca a mestom Trnava.

Informoval: Martin Ondruš

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.