ADMA na Slovensku má nových členov, prijatí boli počas púte v Turíne

(Turín, 9. mája 2019) – Združenie Márie Pomocnice (ADMA) slávi tento rok 150. výročie svojho vzniku. Zástupcovia stredísk združenia na Slovensku sa ešte v marci 2018 dohodli, že pri tomto výročí usporiadajú púť do Turína. V dňoch 3. až 8. mája 2019 sa tak na nej zúčastnilo 42 členov pútnikov, medzi nimi členovia združenia, členovia iných zložiek saleziánskej rodiny i sympatizanti saleziánskeho diela. Organizáciu púte si vzali na starosť sestry saleziánky Gabika Bauerová a Helenka Gabrišová. Svojou prítomnosťou všetko podporila aj sr. Monika Méryová.

Najvýznamnejším okamihom celej púte bola svätá omša v Bazilike Márie Pomocnice v Turíne, na ktorej osem kandidátov združenia vyslovilo svoje prísľuby, v ktorých sa okrem iného zaviazali žiť svedectvo vernosti Kristovi v každodennom živote a modliť sa a hľadať povolania pre Cirkev a saleziánsku rodinu, podľa príkladu a poučení dona Bosca. V rámci púte sa účastníci stretli aj s pánom Renatom Valerom, ktorý je prezidentom prvého materského strediska ADMY a je teda zároveň aj predsedom svetového poradného zboru združenia.

Okrem Baziliky Márie Pomocnice pútnici navštívili aj Colle don Bosco, centrum Turína a turínsky Dóm, v ktorom sa nachádza uložené Turínske plátno. Posledný deň púte navštívili aj Mornese, rodisko spoluzakladateľky sestier saleziánok, Márie Dominiky Mazzarellovej, a zoznámili sa s jej životom, charizmou i s prvými dejinami Inštitútu.

Duchovným sprievodcom tejto púte bol don Pavol Grach SDB, zodpovedný za Združenie Márie Pomocnice na Slovensku a zároveň aj delegát pre celú saleziánsku rodinu. „Bolo to naozaj veľmi vydarené podujatie. Vďaka patrí všetkým, ktorí púť organizovali i samotným účastníkom, ktorí vytvorili veľmi krásnu rodinnú atmosféru. Okamihy intenzívnej modlitby a počúvania sa prepájali s radostným vzájomným spoznávaním sa. Mnohí sme odišli obohatení aj o nové priateľstvá a svedectvá,“ povedal don Pavol Grach o púti a dodal: „Povzbudení týmto návratom ku koreňom sa Združenie ADMY teraz obracia s nádejou na Dubnicu nad Váhom, kde 25. mája bude slávnostná svätá omša s následným programom. Bude to prejavom vďačnosti za 150 rokov existencie tohto Združenia. Srdečne pozývame zástupcov všetkých zložiek saleziánskej rodiny.“

rhsdb, informoval Pavol Grach SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.