Provinciálka slovenských saleziánok obedovala s prezidentom

(Bratislava, 8. marca 2019) - Provinciálna predstavená saleziánok Monika Skalová bola medzi desiatimi výnimočnými ženami, ktoré pozval na slávnostný obed prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Účasť v prezidentskom paláci 7. marca pri príležitosti Medzinárodného dňa žien prijali ženy, ktoré prišli zo Slovenska aj zo zahraničia, angažované v rôznych oblastiach života.

„Desať výnimočných príbehov, z ktorých každý jeden symbolizuje bežného hrdinu, ktorý sa stretol so svojimi problémami. Musím povedať, že to boli dve úžasné hodiny. Rozprávali sme sa o našej krajine, ale dotkli sme sa aj iných tém,“ povedal na svojej oficiálnej stránke prezident Andrej Kiska.

Prezident na svojom facebookovom profile predstavil jednotlivé ženy a dôvod, pre ktorý ich pozval. “Rehoľná sestra Monika Skalová hovorila aj za ďalších 2000 sestier, ktoré na Slovensku máme a sú aktívne v školstve, v sociálnej a zdravotníckej oblasti,” vyjadril sa o provinciálke.

Zdroj: www.salezianky.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.