V Košiciach súťažili s Titusom Zemanom

(Košice, 13. februára 2019) - Druhú februárovú nedeľu sa na Kalvárii uskutočnila vedomostná súťaž o blahoslavenom Titusovi Zemanovi s názvom BOSS 2019. Zapojili sa do nej tri tunajšie trojčlenné tímy v rôznych zloženiach vo veku strednej a vysokej školy.

Súťažiaci sa nepripravovali len štúdiom oficiálneho životopisu dona Titusa, ale ich úlohou bolo tiež vytvoriť ruženec krytý svojimi obetami, podobne ako to urobil Titus vo väzení. Ružence boli skutočne originálne a aj jednotliví súťažiaci sa do uskutočňovania týchto obiet naplno vložili.

Tímy odpovedali na ťažšie i ľahšie otázky zo života dona Titusa. S týmito výzvami sa popasovali veľmi dobre a ukázali, že si životopis bl. Titusa naštudovali poctivo. "Súťaž prebehla v priateľskej atmosfére, avšak medzi tímami bolo cítiť aj zdravú rivalitu. Niet sa čomu čudovať, veď hodnotnú cenu, ktorou bola púť po stopách Titusa Zemana, mohol vyhrať len jeden tím," zhodnotili atmosféru organizátori. Víťazom sa nakoniec stal tím stredoškolákov, i keď bodové rozdiely boli minimálne.


Zdroj: kalvarka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.