Salezián napísal knihu o živote bl. Anky Kolesárovej

(Bratislava, 10. septembra 2018) - Blahoslavená Anka je názov knihy, ktorá románovým spôsobom približuje životný príbeh nedávno blahorečenej Anky Kolesárovej. Kniha vyšla z pera Jozefa Luscoňa, saleziána, ktorý osobne navštívil Ankin kraj, ako aj Ankiných pamätníkov. Najviac postrehov mu ponúkla najlepšia Ankina priateľka Mária Iľková a znalci jej života o. Pavol Hudák, Mária Aľušíková, Mária Vyščorová a Mária Sabolová.

V diele je viacero dejových línií. Okrem Ankiných rodákov v nej vystupujú aj kňazi a zasvätené osoby, ktoré v tom čase pôsobili na Zemplíne. Je vsadená do historických udalostí a zároveň zobrazuje zmýšľanie obyčajných ľudí tohto kraja v prvej polovici 20. storočia. Ak by si niekto myslel, že dejom sa tiahne smutný podtón, je na veľkom omyle. Vtipné dialógy a humorné texty spôsobujú, že kniha je dobre čitateľná.

Autor si kladie viacero zaujímavých otázok a hľadá na ne aj odpovede: Akú nádheru nosila Anka v duši? Čo mimoriadne objavila počas svojho krátkeho života? Ako je možné, že jednoduchá dievčina prišla k tak vážnemu rozhodnutiu, že sa nedá poškvrniť a uchráni si svoje nádherné vnútro? Don Luscoň sa zároveň odvážne vydáva do „dievčenských“ duší a podáva nezvyčajný pohľad na „krásu“, ktorá je nalepená na veciach a ktorú Anka dokázala odhaliť.

Ako sa vyjadrila jedna z korektoriek Vierka Urigová: „Som milo prekvapená, že na takomto malom priestore je tak veľa a tak jasne vyriešených problémov, ktoré trápia dnešných mladých ľudí.“ Otec arcibiskup Bernard Bober knihu okomentoval slovami: „Vynikajúci pisateľský štýl plný dialógov reálne sprítomňuje cestu k svätosti, na ktorú je volaný každý z nás.“

Aj grafik Pavol Janoško a ilustrátorka Zuzka Verbovská si dali záležať, a tak vzniklo dielko, ktoré môže obohatiť nielen vašu knižnicu, ale aj život.

Zdroj: www.zasvatenyzivot.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.