Prvé stretnutie predsedov miestnych stredísk ADMA

(Prešov, 24. marca 2018) - Predsedovia štyroch existujúcich stredísk Združenia Márie Pomocnice (ADMA)
na Slovensku s reprezentantmi miestnych rád a jedného utvárajúceho sa strediska v Banskej Bystrici sa stretli s delegátom pre saleziánsku rodinu, donom Pavlom Grachom, a sestrou Gabrielou Bauerovou na svojom historicky prvom celoslovenskom stretnutí v saleziánskom dome v Prešove.

2018 03 27 Adma1 copy

Doobedňajšia časť stretnutia bola venovaná zoznámeniu sa a prezentácii jednotlivých stredísk. O 12:00 bolo na programe slávenie Eucharistie, obohatené spomienkou na Máriu Pomocnicu (24. v mesiaci a ešte k tomu sobota), po ktorom si členovia ADMA obnovili svoje zasvätenie Márii Pomocnici. Poobedňajšie stretnutie sa nieslo v duchu plánovania budúcnosti, kde hovorili o možnosti jedných spoločných duchovných cvičení otvorených pre všetkých členov ADMA a tiež debatovali o modalite osláv 150. výročia vzniku ADMA, ktoré
pripadá na 18. apríla 2019.

"Všetci účastníci sa rozišli plní vďačnosti za krásne stretnutie, na ktorom si mohli uvedomiť svoju hlbokú príslušnosť k donovi Boscovi a svoj dôležitý modlitbový a služobný príspevok k saleziánskemu poslaniu pre mladých na Slovensku," píše na záver don Grach.

2018 03 27 Adma2 copy

Informoval: Pavol Grach SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.