8. deň deviatnika: Teraz

Prosili sme, aby za nás prosila. Veríme v to? Verme. Ona už začala prosiť. A preto je dobré pri slove „teraz“ sa opäť, ako na začiatku po pozdrave, na chvíľku zastaviť (ak je to možné – keď sa modlíme osamote). Môžeme byť úctiví k svätej Matke Božej, ktorá sa za nás prihovára, nemiešajme sa ďalšími slovami do jej modlitby za nás. Stalo by sa tak, kebyže hneď-hneď začneme ďalší „Zdravas“. Jej príhovor za nás je mocný a keď my ostaneme trochu v tichu, môžeme pocítiť, že sme pod jej ochranou. Ona, svätá Matka Božia, za nás prosí. V tej chvíli sme ako na chránenom prechode v meste. Keď povieme „pros za nás teraz“ – to akoby sa otvoril bezpečný prechod na ceste smerom k Večnému. Ona prosí za nás, my v tichu postupujme, v bezpečí, vpred.

Je dosť možné, že aj don Bosco túto jej ochranu takto silno prežíval, a preto tak horlivo odporúčal dôverovať Panne Márii – a uvidíme, čo sú zázraky. Pokiaľ trvá to „teraz“, počas ktorého sa Matka Božia modlí za nás, nehrozí nám na ceste žiadne nebezpečenstvo.

Zdravas, Mária... 3x

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.