6. deň deviatnika: Svätá Mária, Matka Božia

Ideme ju prosiť a predsa znova ešte začíname vyznaním, úctou, poklonou. Tento titul je ten hlavný, je dôvodom, prečo je Mária blízka Bohu na výsostiach, prečo bol anjel poslaný do Nazareta. Matka Božia. Ako vyjadriť, zmerať, obsiahnuť toto vyznačenie! Pri tom sa človek pobaví, keď počuje niektorých hovoriť, že Zdravas je len pre staré babky a malé deti. Hm, priznajme, že keď slová majú veľkú váhu, človek ich až nerád vyslovuje. A predsa ako veriaci môžeme uniesť váhu tých slov.

Keď hľadáme nejaký titul, ktorým ťa uctiť, svätá Panna, tento je top a obšťastňuje ťa najviac. Chce to trochu odvahy, takto ťa priamo osloviť. Tie dve slová by mohla duša, pohrúžená vo viere v tvoju prítomnosť, vyslovovať dlhé chvíle. Matka Božia! Je to vyznanie našej katolíckej viery. Keď tie dve slová opakujeme, pomaly, v tichu svojej duše, vkladajme do nich vieru celého svojho srdca.

Zdravas, Mária... 3x

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.