5. deň deviatnika: A požehnaný je plod tvojho života – Ježiš

Medzi chvíľou, kedy Alžbeta vyriekla tieto slová, a momentom, keď sa ich modlíme my, sú vložené slová Ježiša na Kalvárii: Žena, hľa, tvoj syn. Sväté Máriino materstvo nie je úpenlivo zamerané len na starostlivosť o jej syna Ježiša. Ona je tá, ktorá – pretože Ježiš je požehnaný – môže venovať svoju plnú pozornosť tým, ktorých jej Syn vykúpil a urobil svojimi bratmi. Ona môže akoby povedať: Pretože je Ježiš je požehnaný, preto sa o neho vôbec nebojím a teda ty si prvý na rade a budem sa ti plne venovať dovtedy, dokedy ma budeš potrebovať.

Modliť sa tieto posledné slová prvej časti – vyznávať túto štvrtú výsadu, je tak trochu ako nedočkavosť. Lebo naše srdce sa už už ponáhľa prosiť, ako dieťa svoju mamu.

Aký vznešený, krásny, požehnaný je tvoj Syn, Mária. Toto vyznanie nech vo mne zapaľuje túžbu už už ťa prosiť, odovzdať sa ti do starostlivosti... ako dieťa.

Zdravas, Mária... 3x

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.