3. deň deviatnika: Pán s tebou

Pri týchto slovách nemôžeme nemyslieť na to, že vyjadrujú zmysel nášho kresťanského života. Je to Božia vôľa pre nás, aby toto bola realita = Pán s nami. Pán pri nás. Chceli by sme, presvätá Panna, túto realitu zakusovať aj my, dnes.

Don Bosco učil mladých často myslieť na to, že Boh je tu, že je s nami, že nás vidí. Keď učil chlapcov s dôverou ti hovoriť slová Zdravasu, vedel, že sa takto aj oni priblížia k tejto realite. Lebo keď je Pán s tebou, a my sme počas Zdravasu pri tebe, ty si most, ktorý nás približuje do Božej blízkosti.

Svätý Ján Pavol II. to dobre vedel – cez Máriu k Ježišovi. Modliť sa miernym, pokojným hlasom „Pán s tebou“, modliť sa to 50-krát pri ruženci, alebo aspoň trikrát pri Anjel Pána, vťahuje naše duše do Božej blízkosti, cez teba, Ježišova Matka. Žiť s Pánom, byť s ním... dopraj nám, aby aspoň vo chvíli Zdravasu to bola aj naša realita.

Zdravas, Mária... 3x

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.