2. deň deviatnika: Milosti plná

Zdravas je ako veľká množina krásnych poklôn, úctivé vyratúvanie výsad, ktoré sa Márii z Nazareta dostali. Taká jednoduchá modlitba začína výsadou, ktorú žiaden teológ nie je schopný úplne pochopiť. Čo všetko znamená to „milosti plná“? Ako málo chápeme, čo hovoríme v tomto slove, keď sa ho modlíme. Keď Božej Matke uznáme-vyznáme, že je „milosti plná“, dotýkame sa čohosi, čo prirodzene súvisí s krásou a šťastím. Na zemi také čosi nemožno nájsť. Priťahuj naše pohľady, naše myšlienky, naše túžby k sebe do neba, Mária, milosti plná. Lebo ak sme mohli obsiahnuť od Pána aspoň nejaké drobné milostivé okamihy, isto sme z nich po dlhší čas čerpali posilu na ceste k Nemu.

A Ona?! Milosti plná. Dostalo sa jej zo všetkých prameňov Božej štedrosti, plné náručia milostí ... a blízkosť s Ním. Milosti plná, keď ťa takto vzývame, sme pri tebe a vtedy sa nám dostáva trošku z tvojich milostí, ako to zvykne bývať medzi matkou a dieťaťom.

Zdravas, Mária... 3x

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.