Účastníci malej KAMY sa o sebe dočítali v novinách

(Bratislava, 15. novembra 2017) - V bratislavskom saleziánskom stredisku na Mamateyovej sa koncom druhého novembrového týždňa zápasilo o putovný pohár. Západnej časti malej halovej KAMY sa zúčastnilo sedem tímov.

Futbalový turnaj začal v piatok doobeda registráciou hráčov a krátkym úvodným ceremoniálom, počas ktorého boli vysvetlené pravidlá hry a prebehlo rozlosovanie tímov. Po odohraní väčšiny skupinových zápasov sa chlapci zúčastnili duchovnej obnovy a svätej omše. Program pokračoval večernou hrou, po ktorej hráči mohli zájsť do mesta a užiť si atmosféru piatkového večera v Bratislave. Náročný deň plný zážitkov zakončila spoločná modlitba.

V sobotu ráno fanúšikovia opäť zažili klasickú športovú atmosféru turnaja plnú hvízdania, fandenia a pokrikov. Po napínavých finálových zápasoch bolo na rade vyhodnotenie a odmeňovanie najlepších hráčov tímu. Najlepším strelcom turnaja sa s počtom 12 gólov stal Andrej Veselý z Dubnice nad Váhom. Titul najlepší brankár turnaja si odnáša Ján Urbaník z Dolného Kubína, ktorému sa dokonca podarilo streliť 3 góly.  

Putovný pohár malej KAMY poputuje tento rok do Trnavy. „Bolo to hlavne o kolektíve, o tom že sme zohratí,“ komentuje víťazstvo svojich zverencov kapitán Trnavy. Druhé miesto si odnáša domáca Mamateyka a tretia priečka na stupni víťazov patrí bratislavskej Miletičke.

Hráči si zo športového stretnutia odniesli okrem mnohých spomienok aj výtlačok novín, ktoré pre nich pripravili mladí z Mamateyky. Môžu si v nich pozrieť niekoľko fotiek a prečítať zopár článkov a štatistík o tohtoročnom turnaji.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.