Trnavčania podporili saleziánskych misionárov modlitbami aj rekordným príspevkom

(Trnava, 3. novembra 2017) - Tretí októbrový víkend sa v trnavskom saleziánskom stredisku na Kopánke niesol v misijnom duchu. Tento rok pošlú na saleziánske misijné diela rekordných 5 177 €.

Misijný víkend sa začal už v piatok misijnou sv. omšou. Počas homílie priblížil atmosféru misií bývalý saleziánsky misijný delegát a súčasný direktor domu don Peter Jacko. Na príklade zapálenej sviece uprostred tmavého kostola ukázal, že nie je dôležité ako veľa misionári spravia. Potrebná je ich prítomnosť a príklad, ktorý ľudí priťahuje bližšie k Bohu. Deti, mladých, ale aj dospelých povzbudil, že misionárom môže byť každý z nich či už doma, v škole, práci alebo v stredisku.

Misijný víkend pokračoval v nedeľu. Po každej svätej omši si veriaci mohli pozrieť video s pozdravom od saleziánskych misionárov. Nechýbal ani tradičný misijný jarmok s ručne vyrobenými výrobkami, domácimi zaváraninami a tombolou.

Popoludňajší program sa začal ružencom za misionárov a krajiny, v ktorých pôsobia. Po modlitbe pokračovala misijná kaviareň v herni saleziánskeho strediska. Počas nej sa deti pustili po "Ceste statočného misionára". Organizátori pre nich pripravili aktivity, vďaka ktorým spoznávali miesta alebo zvyky krajín, v ktorých pôsobia saleziánski misionári a misionárky.

Zdroj: www.kopanka.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.