V Banskej Bystrici zažili Misijnú nedeľu s mladými misionármi

(Banská Bystrica, 25. októbra 2017) - Tretiu októbrovú nedeľu žilo saleziánske stredisko v Banskej Bystrici misijným duchom. Rodiny s deťmi mali možnosť vcítiť sa do života ľudí, ktorí odchádzajú zo svojich domovov do ďalekých krajín a šíria kresťanstvo.

Pre návštevníkov bol počas Misijnej nedele pripravený bohatý program. Po úvodnom videu dostal slovo Martin Sloboda, ktorý priblížil, aké je to byť misionárom. Prostredníctvom svojich nevšedných fotiek a videa sa s prítomnými podelil o svoje zážitky a skúsenosti z misijnej cesty do chudobného regiónu v Mexiku.

Nasledovala zábavná hra pre deti, ktoré sa vžili do rolí misionárov a behali po stanovištiach reprezentujúcich jednotlivé krajiny, ktoré sú cieľmi misionárov. Tam plnili úlohy typické pre danú krajinu. Rodičia mali zatiaľ čas na rozhovory, občerstvenie a misijnú kávu za príspevok určený misijným organizáciám VIDES a SAVIO.

O svoje skúsenosti porozprávala aj organizátorka akcie Terézia Fiľová. „Tento rok som absolvovala misiu na Ukrajine a stále vo mne tlie radosť a nadšenie. Tam som zistila, že misie sú veľkou životnou školou, zázračný kolobeh dávania a dostávania. S myšlienkou vziať si na starosť Misijnú nedeľu ma oslovili saleziáni z nášho strediska. Bez váhania som sa do toho s mojimi priateľmi pustila. Bol to pre mňa príjemný čas strávený s ľuďmi z farnosti pri dobrej káve a koláčikoch,” povedala mladá misionárka.


Zdroj: sbb.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.