Prekročte hranicu spolu s Titusom Zemanom v novej spoločenskej hre

(Bratislava, 22. septembra 2017) – Pre ctiteľov života a odkazu dona Titusa Zemana prináša spolupráca sestier saleziánok a saleziánov dona Bosca jedinečnú spoločenskú hru. HRANICA je kartová hra inšpirovaná skutočnými udalosťami zo začiatku 50-tych rokov 20. storočia. Odbornú pomoc autorky získali vďaka konzultácii so zamestnancami obchodu so spoločenskými hrami.

Nová hra inšpirovaná životom Titusa Zemana, ktorý v čase prenasledovania cirkvi komunistickým režimom dvakrát úspešne previedol skupinu študentov teológie do Talianska, je vhodná pre deti aj seniorov. Hráči sa v nej totiž snažia prekročiť ostro stráženú hranicu pri sútoku rieky Moravy a Dunaja, podobne ako Titus Zeman so svojimi priateľmi.

Počas príprav nastávajú rôzne situácie, ktoré prekonával aj Titus a tí, ktorých sprevádzal na úteku za slobodou. Úlohou hráčov je získať potrebnú výbavu na prechod cez hranicu: chlieb, pas, gumáky a lekárničku. Okrem iného treba dávať pozor na počasie. Pri búrke hladina rieky stúpa, ak chýba potrebná výbava, šanca na slobodu sa môže odplaviť dolu riekou. Avšak sú okolo tí, ktorí chcú pomôcť – samotný Titus, jeho priateľ a duchovný brat Ernest alebo dokonca spoluhráči.

„Hru, ako je táto, sme chceli už dávno vymyslieť a blahorečenie bol dobrý dôvod. Prvá verzia bola úplne iná a komplikovanejšia, potom sme po jednom stretnutí zjednodušili stratégiu, aby bola malá kartová hra bez ďalších prídavkov. Možno však pripravíme aj rozšírenie,“ približuje jedna z autoriek Daniela Oremová.

Ilustrátorkou je Zuzana Verbovská z Prešova, ktorá karty usilovne kreslila a prerábala počas júna a júla na základe návrhov autoriek. Obrázky následne spracúvala a dopĺňala o text grafička Miriam Vyšňovská z Košíc, ktorá navrhla aj samotnú krabičku.

Hra má strednú náročnosť a je určená od 8 – 99 rokov, obsahuje 140 kariet, kocku a môžu ju hrať 2-6 hráči. Objednať si ju môžete prostredníctvom formulára.

Zdroj: tituszeman.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.