Titus Zeman zavítal aj medzi žiakov na Orave

(Sihelné, 13. septembra 2017) - Na Cirkevnej základnej škole sv. apoštola Pavla v Sihelnom sa začiatkom školského roka uskutočnila videoprojekcia o mučeníkovi Titusovi Zemanovi. Spolu s prednáškou, ktorú dopĺňali umelecké artefakty, priblížili žiakom duchovný život dona Titusa.

Školu navštevuje vyše 400 mladých a všetci, okrem prvákov, vyše hodiny a pol sledovali výklad popretkávaný príbehmi zo života budúceho blahoslaveného v podaní saleziána Jozefa Luscoňa. "Dnešná sloboda je vybojovaná vďaka veľkým obetám Kristovi verných kňazov i obyčajných veriacich. Máme v Cirkvi hrdinov, treba o nich vedieť, lebo oni patria do našej rodiny a duch sa zapaľuje od ducha!" povedala riaditeľka školy Margita Borová.
 
Veriaci zo Sihelného sa pod vedením miestneho farára chystajú pricestovať do Bratislavy, aby sa osobne zúčastnili blahorečenia a ďalšie prednášky o novom blahoslavenom zaznejú aj v rámci odpustových kázni.

Jozef Luscoň SDB

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.