Národná púť k Sedembolestnej Panne Márii ponúkne bohatý trojdňový program

(Šaštín, 12. septembra 2017) - Národná svätyňa, Bazilika Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach privíta 15. septembra 2017 tisíce veriacich z celého Slovenska pri príležitosti celonárodnej púte a sviatku Patrónky Slovenska.

Pre pútnikov rôznych vekových kategórií je pripravený bohatý duchovný program. Začne sa vo štvrtok 14. septembra Mariánskou hodinkou o 17.00 hod. V piatok 15. septembra vyvrcholí slávnostnou svätou omšou o 10.30 hod. a bude pokračovať do soboty viacerými svätými omšami a vstupmi púte seniorov.

Ústredným momentom národnej púte bude v piatok 15. septembra o 10.30 hod. na sviatok Sedembolestnej Panny Márie svätá omša za účasti slovenských biskupov. Hlavným kazateľom bude prešovský arcibiskup - metropolita Mons. Ján Babjak SJ. Už pred svitaním a aj počas dňa budú slávené sväté omše o 2:00, 4:30, 7:00 a 8:00 hod. O 14.00 hod. bude akatist k Bohorodičke. Po ňom odštartuje sprievodný program, ktorý potrvá až do sobotného rána.

V sobotu 16. septembra sa uskutoční tradičná Púť seniorov a chorých, hlavným celebrantom a kazateľom na svätej omši so začiatkom o 10.30 hod. bude bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Počas celej púte budú k dispozícii kňazi, ktorí budú vysluhovať sviatosť zmierenia.

Upozorňujeme pútnikov, že v súvislosti s tohtoročnou púťou žiaľ nebudú vypravené mimoriadne vlakové spoje. Prosíme preto, aby ste si svoju dopravu zabezpečili v rámci štandardných spojení alebo iným spôsobom.

Viac informácií o národnej púti nájdete na špeciálne vytvorenej podstránke www.bazilika.sk/narodnaput a tiež na Facebook konte Bazilika Sedembolestnej.

Miroslav Janák, PR manažér

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.