Prečítajte si letné vydanie časopisu Don Bosco dnes

(Bratislava, 17. júla 2017) - Časopis Don Bosco dnes ponúka aj počas letných mesiacov zaujímavé a inšpiratívne čítanie. V najnovšom vydaní sa dozviete viac o budúcom blahoslavenom saleziánovi Titusovi Zemanovi, ale aj o tom, čím žije saleziánska rodina na Slovensku a vo svete.

Začiatkom augusta si pripomenieme 85. výročie zloženia prvých rehoľných sľubov ctihodného Titusa Zemana. Aké aktuálne výzvy pre nás ukrýva jeho život? Svoj pohľad nám ponúkne salezián Pavol Grach, autor exercícií o Božom služobníkovi, v článku s názvom Povolaný ako Gedeon – don Titus aj my.

Vďaka saleziánskemu fotografickému archívu a archívu rodiny Zemanových vás pozývame nahliadnuť do tváre dona Titusa ako mladého saleziána v druhej časti série Čo ne-povedia fotografie.

Obetavý príklad dona Zemana ovplyvnil mnohé životy. Úryvky zo štyroch krátkych videospomienok na neho, ktoré môžete sledovať každý týždeň na webstránke tituszeman.sk, nájdete v článku Stretnutie s donom Titusom sa stalo spomienkou na celý život.

Vydavateľstvo Don Bosco vydáva koncom leta oficiálny životopis dona Titusa Zemana. V aktuálnom čísle časopisu si môžete prečítať jenu kapitolu z pripravovanej knihy. Úryvok opisuje dramatické chvíle, ktoré na čele s donom Titusom prežíva skupina utekajúcich klerikov počas druhého ilegálneho prechodu za hranice.

Dobrovoľníčky dona Bosca oslávili sto rokov od svojho založenia. Viac o priebehu osláv, ale aj bližšie predstavenie tejto v poradí siedmej skupiny saleziánskej rodiny, nájdete v rubrike storočnica.

Počas jedného stretnutia pápež František prezradil tajomstvo svojho pokojného úsmevu napriek ťarche zodpovednosti a riešeniu každodenných náročných úloh. Radami, ktorých sa drží sa môžete inšpirovať aj vy. Viac sa dočítate v článku Štyri rady pápeža Františka, ako zvládnuť stres.

Nenechajte si ujsť časopis Don Bosco dnes zadarmo a kontaktujte nás na emailovej adrese Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. .

mk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.