Saleziánske majstrovstvá v stolnom futbale sa tento rok konali v Prešove

(Prešov, 16. marca 2017) - Tohtoročné saleziánske kalčetové majstrovstvá Slovenska sa po ročnej odmlke konali v Prešove. 11. marca sa tam zišlo 15 tímov z 9 stredísk Slovenska (Žilina - oratko, Žilina - SOŠ, Poprad, Košice - Kalvária, Košice - Tri hôrky, Bardejov - oratko, Bardejov - Poštárka, Humenné a Prešov).

Turnaj začal svätou omšou, po ktorej nasledovalo rozlosovanie do skupín. Vytvorili sa naozaj vyrovnané skupiny, čo sa odzrkadlilo aj na hracom čase zápasov (najmä u mladších). Po odohratí skupinovej fázy nasledovali štvrťfinálové a semifinálové zápasy. Semifinálový zápas v mladšej kategórii (2. stupeň ZŠ) medzi domácim Prešovom a Popradom bol jedným z najkrajších a najsledovanejších zápasov. Bol to zápas plný napätia a emócií, v ktorom sa mladým Prešovčanom podaril senzačný obrat, ktorý ich posunul priamo do vysnívaného finále.

2017 03 16 kalceto1

V staršej kategórii (stredoškoláci) bolo zaujímavé semifinálové žilinské derby, v ktorom napokon tesne vyhral tím Žilina - oratko. Vo finále starších sa stretli Žilina - oratko a domáci Prešov. Po napínavom zápase sa Prešovčanom podarilo získať pohár pre domácich. Na treťom mieste v staršej kategórii skončila Žilina - SOŠ. Mladšiu kategóriu ovládli chlapci z Košíc - Kalvárie, na druhom mieste skončil Prešov a tretí boli chlapci z Popradu.

2017 03 16 kalceto2

Okrem herných zážitkov získali chlapci kopu nových priateľstiev, no dozvedeli sa v krátkom slovku aj niečo zo života Titusa Zemana, u ktorého bola viera vo víťazstvo, ktoré premáha svet.

2017 03 16 kalceto3

Informoval Kamil Balčák

Zdroj: salezianipresov.sk

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk