Nech si svet kričí koľko chce, nech kritizuje a šomre na dobro. Vy si to bez znepokojenia vypočujte a v dobrom verne a statočne vytrvajte.
Linky
| SDM2011 – Mladí z Angoly šli do Madridu cez Fatimu |
| Správy - Mladí | ||||
(ANS, Madrid 12. augusta 2011) – Vyše stovka mladých z Angoly sa zúčastňuje na diecéznych dňoch v Sevile. Skupinu tvoria mladí z Katolíckej univerzity v Luande, členovia saleziánskeho hnutia mládeže. Pricestovali do Portugalska 8. augusta, navštívili Fatimu a spolu s delegátom pre pastoráciu mládeže z Angoly, saleziánom donom Lasartem, budú účastní na Svetových dňoch mládeže v Madride.Don Lasarte, pôvodom z Uruguaja, ktorý pôsobí v Angole od r. 1995, hovorí, že v skupine panuje veľká viera a nadšenie, a túžba otvoriť sa a spoznať, ako iní mladí dnešnej doby reagujú na výzvy z evanjelia. Z Angoly príde do Madridu celkovo až do 500 mladých, v štyroch skupinách: 115 mladých z Katolíckej univerzity, ktorí sú členovia saleziánskeho hnutia mládeže, 156 mladých z národného sekretariátu pre pastoráciu mladých, 175 mladých z Komunity neokatechumenátu a 11 mladých od rehoľných sestier Mercedarie lásky. Niekoľkí prídu aj iba po vlastnej linke. V Sydney mala Angola iba 50-členné zastúpenie. „Pozval som mladých univerzitných študentov, aby sa naučili ponímať vlastnú budúcnosť a profesiu ako nástroj dobra,“ povedal don Lasarte. Angolčania sa počas SDM predstavia so svojimi tancami ako „rebita“, vlastná práve strednej a severnej oblasti Angoly, choreografiami ako i tradičným poľnohospodárskym angolským oblečením. SDM2011 – Saleziáni majú vlastnú kontrolu pre vstup do svojich stredísk SDM2011 – Saleziánska škola pre Slovákov je blízko metra SDM2011 – V Madride bude „slovenská saleziánska škola“ (rozhovor z DBD 4/2011) SDM2011 – Saleziánskych mladých v Madride bude veľmi veľa www.madrid11.com ¦ www.madrid2011.sk ¦ www.bosco2011.com BLOG: Na ceste do Madridu ANS, rhsdb
Písať komentáre môžu iba registrovaní užívatelia. Prihláste sa, alebo sa registrujte. |
||||





(ANS, Madrid 12. augusta 2011) – Vyše stovka mladých z Angoly sa zúčastňuje na diecéznych dňoch v Sevile. Skupinu tvoria mladí z Katolíckej univerzity v Luande, členovia saleziánskeho hnutia mládeže. Pricestovali do Portugalska 8. augusta, navštívili Fatimu a spolu s delegátom pre pastoráciu mládeže z Angoly, saleziánom donom Lasartem, budú účastní na Svetových dňoch mládeže v Madride.









