AKO SA MÔŽEŠ STAŤ SALEZIÁNSKYM MISIJNÝM DOBROVOĽNÍKOM?

Ak spĺňaš podmienky a je Ti blízka myšlienka saleziánskeho misijného dobrovoľníctva, vyplň prihlasovací formulár dostupný tu:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfq6ODy6Kzmj-J0vZvmRpFpFcB1MYpeOM2TSFiGbDTzPX0e6g/viewform,
a to najneskôr do 7. septembra 2018. Jeho odoslaním budeš zaradený do 10-mesačnej prípravy, ktorá predchádza ročnej skúsenosti na misiách. Prípravné stretnutia sa budú konať raz za mesiac počas víkendu. Prvé z nich sa uskutoční 14. – 16. septembra 2018 v obci Ludrová (RK).

Cieľom prípravy je v prvom rade pomôcť spoznať záujemcom, či je misijné dobrovoľníctvo cestou pre nich. Príprava zároveň slúži ako výber vhodných adeptov na službu dobrovoľníka v saleziánskych misiách. Počas tohto obdobia sa usilujeme o to, aby sny mladého človeka o práci v misiách nadobudli konkrétny obraz a aby bol pripravený na službu v akejkoľvek krajine, do ktorej bude poslaný.

Obsahom prípravy je saleziánska spiritualita a pedagogika, osobnostný rast, dobrovoľníctvo, tímová spolupráca, misiológia a rozvojová pomoc, zdravotná príprava či psychosociálny výcvik. Na stretnutia sú pozvaní odborníci na vybrané témy. Svedectvá bývalých dobrovoľníkov, modlitba, spoločenstvo a vzájomné zdieľanie sú súčasťou všetkých stretnutí.

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.