Saleziáni don Bosca
Sobota  31.7.2010 – Ignác
Máš len jednu dušu. Ak ju zachrániš, zachrániš všetko. Ak ju stratíš, stratíš všetko navždy.
DVD Klára a František
Správy - Téma
090429dvd_kaf_4.jpg(Bratislava 29. apríla 2009) – Celovečerný film o svätcoch z Assisi v slovenskom znení je ďalším jarným produktom vydavateľstva Don Bosco. Najnovšie spracovanie príbehu zakladateľov františkánskej rodiny prináša aj také udalostíi ktoré sa doteraz neobjavili v žiadnom predošlom filme.

Klára a František je rozprávaním príbehu dvoch osôb, ktoré robili radikálne rozhodnutia pohnutí láskou bez kompromisov, láskou k Bohu. František sníval o tom, že sa stane rytierom, Klára mala byť bohatou dámou. Pochádzali z bohatých rodín, ale z dvoch znepriatelených spoločenských skupín. Keď sa videli prvýkrát, on bol v putách, no obaja hneď pochopili, že ich osudy sa raz spoja.

090429dvd_kaf_1.jpgKúpiť Film talianskeho režiséra Fabrizia Costu vychádza z aktuálnosti a nevyčerpateľnosti bohatstva františkánskej tradície. Novosť filmu Klára a František je v prvom rade v spojení dvoch príbehov svätcov, ktorí boli súčasníkmi a navzájom hlboko ovplyvnili svoje životy. Pri stvárnení príbehu Kláry spolupracovala talianska produkčná spoločnosť Lux Vide priamo s klariskami z prvotného kláštora v Assisi; zo života Františka autori vytiahli do filmu aj udalosti jeho cesty do Svätej zeme, o ktorej žiadne doterajšie spracovanie nehovorilo. Vyzdvihla sa tak ešte viac Františkova charizma dialógu s nepriateľskými saracénmi.

090429dvd_kaf_2.jpg„Pre dnešného človeka môže byť veľkou inšpiráciou Františkova črta ponúknutej ruky voči všetkým blížnym,“ píšu autori v oficiálnom vyjadrení sa k filmu. Prvého spracovania vo filme sa dočkala aj epizóda postavenia prvých vianočných jasličiek v Grecciu.

Františka vo filme stvárnil Ettore Bassi, Kláru Mary Petruolo. V slovenskom znení, ktoré pre vydavateľstvo Don Bosco režíroval Ján Šuda, stvárnili hlavné úlohy Vladimír Kobielský a Monika Hilmerová.

DVD Klára a František má slovenský a anglický jazyk a celková dĺžka filmu je 200 minút.

rhsdb



090429dvd_kaf_3.jpg
090429dvd_kaf_5.jpg
 
 
Buďte prvým, kto vloží komentár
 
Písať komentáre môžu iba registrovaní užívatelia.
Prihláste sa, alebo sa registrujte.
 
 

Divadlo Traja pod lampou
Divadlo Traja pod lampou

Prihlásenie

Agenda týždňa

So
- - -
Po
- - -
Po
- - -
Po
- - -
Po
- - -
Po
- - -
Po
- - -

Liturgický kalendár

Bl. Augustín
2.8.
Bl. Augustín Czartoryski
kňaz
ľubovoľná spomienka

Narodeniny spolubratov

  • - - -

Zosnulí spolubratia

  • 1929  Martin Oťapka

Anketa

Ktorú sekciu správ čítate najviac?

Newsletter

AdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisementAdvertisement
© SDB 2002–2010
|
webdesign: ALFAOMEGA.sk
|
Právne informácie
|
webmaster@sdb.sk
|