Staň sa misijným DOBROvoľníkom aj ty

(Bratislava, 24. augusta 2020) – Mnoho detí a mladých žije na ulici. Nemajú domov, možnosť chodiť do školy, nepoznajú pocit bezpečia. Sú chudobní, lebo nemajú nikoho, kto by im venoval svoj láskavý pohľad, svoju pozornosť. Máš v srdci túžbu darovať sa v službe chudobným? Nevieš ako na to? Ak si pripravený vyjsť zo svojho sveta, spoznať novú kultúru a obetovať rok života mladým v núdzi, máme riešenie. Saleziánske misijné DOBROvoľníctvo ťa pozýva k mladým ľuďom, ktorí nepotrebujú nič viac ako tvoj čas, záujem a tvoju radosť. Vydaj sa s nami na DOBROdružnú cestu, na ktorej dostaneš viac ako daruješ.

„Až v nebi sa dozvieme, čo sme dlžní chudobným za to, že nám pomohli lepšie milovať Boha.“ Matka Tereza

Ak spĺňaš nižšie uvedené podmienky, môžeš sa prihlásiť do 10-mesačnej prípravy. Stačí vyplniť prihlasovací formulár, a to najneskôr do 15. septembra 2020. Prvé prípravné stretnutie sa uskutoční v termíne 25. – 27. september 2020 v Liptovskej Štiavnici pri Ružomberku.

AKÉ PODMIENKY JE POTREBNÉ SPĹŇAŤ?

● vek 20 – 30 rokov
● výborné zdravie a fyzická kondícia
● aktívny život s Bohom – úprimná snaha o angažovaný kresťanský život
● pozitívny a tvorivý prístup k životu, zmysel pre spoločenstvo
● ochota pracovať na sebe a nechať sa formovať, absolvovanie ročnej prípravy
● znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka (anglický, portugalský, ruský alebo iný)
● skúsenosť výchovnej práce s deťmi a mládežou
● odhodlanie darovať časť života chudobným a opusteným mladým
● spolupodieľanie sa na finančných nákladoch dobrovoľníckej služby (víkendové stretnutia, letenka, očkovanie)

„Musíme sa naučiť byť chudobným nablízku. Stretávajme sa s nimi, pozerajme sa im do očí, počúvajme ich! V istom zmysle chudobní sú pre nás učiteľmi.“ (Sv. Otec František)

©2013 Saleziáni don Bosca. Design by musho. Created by nic.sk

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním.Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete TU.